Profesjonalny peeling w gabinecie kosmetycznym

Systematycznie wykonywany peeling powinien stanowić podstawę pielęgnacji skóry. Zabieg polega na usunięciu martwej warstwy naskórka. Rezultatem jest ujędrnienie skóry. Pozbycie się zbędnej warstwy naskórka pozwala też na wiele lepsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. W drogeriach i sklepach z kosmetykami można zakupić specjalne preparaty do wykonywania domowego peelingu. Zdecydowanie lepsze rezultaty daje jednak peeling wykonywany w gabinetach kosmetycznych.

Salony kosmetyczne w Zielonej Górze oferują peeling mechaniczny i chemiczny. Z takich zabiegów skorzystało już wiele zielonogórskich klientek, które do wyboru mają zresztą sporą bazę gabinetów kosmetycznych – swiaturody.com.

Swoją skuteczność takie peelingi zawdzięczają oddziaływaniu na zdecydowanie głębsze warstwy skóry. Przy pomocy drogeryjnych preparatów do wykonywania domowego peelingu możemy bowiem usunąć jedynie naskórek. Profesjonalny peeling dociera głębiej. Odnowa skóry następuje więc na jej głębszych warstwach. Każda profesjonalna kosmetyczka podkreśla, że najważniejsze jest to, by peeling wykonywany w gabinetach był dostosowany do typu posiadanej cery.

W przypadku kobiet posiadających cerę wrażliwą, wskazany będzie peeling enzymatyczny. Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się preparaty bazujące na ekstraktach roślinnych. W zielonogórskich gabinetach kosmetycznych z łatwością znajdziemy odpowiednie zabiegi dla cery wrażliwej. Polecamy w szczególności te wykonywane przy zastosowaniu preparatów pozyskanych z ananasa bądź papai.

Ogromnym powodzeniem cieszą się peelingi tworzone na bazie kwasów owocowych. Są w pełni bezpieczne, a co najważniejsze, skuteczne dla naszej skóry. Po ich wykonaniu staje się ona gładsza i lepiej wchłania substancje odżywcze zawarte w preparatach kosmetycznych.

Peelingi z ekstraktami owocowymi polecane są dla osób o cerze tłustej i trądzikowej. Kwasy owocowe wyróżnia bowiem silne działanie antybakteryjne. Przedstawiciele zielonogórskich gabinetów kosmetycznych polecają ponadto dla osób z wrażliwą cerą peeling o nazwie mikrodermabrazja diamentowa. Zniszczoną warstwę naskórka usuwa się przy pomocy specjalne diamentowej głowicy. Różnica zauważalna jest niemal natychmiast. Po zakończonym zabiegu skóra staje się jedwabiście gładka. Zabieg jest bezbolesny i trwa około godziny. Alternatywę może również stanowić mikrodermabrazja korundowa. Zabieg wygląda niemal tak samo, z tą jednak różnicą, że naskórek ściera się przy pomocy głowicy zawierającej kryształki glinu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *