Profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki w Mielcu

Oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Pozwala zachować młody wygląd i pozbyć się przebarwień. Poza tym oczyszczona skóra szybciej wchłania odżywcze substancje z kremów i maseczek. Oprócz domowych maseczek warto regularnie korzystać z ofert salonów piękności, gdzie zabiegi przeprowadza doświadczona kosmetyczka. Mielec jest miastem, w którym znajduje się wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych {https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html}. Aby znaleźć dobry gabinet, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: "salon kosmetyczny Mielec".

Manualne oczyszczanie twarzy

Podstawowym zabiegiem oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetycznym jest manualne oczyszczanie. Pierwszym etapem jest zmycie makijażu i wykonanie peelingu. Następnie kosmetyczka nakłada specjalną maseczkę rozpulchniającą i kieruje na twarz strumień ciepłej pary, aby otworzyć pory. Później następuje właściwy etap manualnego oczyszczania, czyli ręczne usuniecie wągrów i zaskórników. Ten zabieg jest polecany dla osób o cerze normalnej i tłustej bez popękanych naczynek krwionośnych.

Hydrabrazja

Jest to inaczej mikrodermabrazja wodna. Pierwszym etapem tego zabiegu jest oczyszczanie skóry z łoju i zaskórników za pomocą specjalnego urządzenia ssącego. Następnie kosmetyczka wykonuje oczyszczanie właściwe, czyli usuwanie zrogowaciałego naskórka przy użyciu specjalnych diamentowych głowic. Głowice te dopasowane są do różnego rodzaju skóry, a chłodzenie twarzy wodą w trakcie wykonywania zabiegu wyjątkowo poprawia jego komfort i skuteczność. Zabieg polecany jest dla skóry wrażliwej i naczyniowej.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje ultradźwięki. Twarz zostaje najpierw oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń, a następnie zwilżona. Kosmetyczka przykłada do twarzy urządzenie do peelingu kawitacyjnego, które rozbija i usuwa martwy naskórek. Jest to zabieg bardzo delikatny i może być zastosowany na skórze bardzo wrażliwej, zaczerwienionej i ze skłonnościami do pękających naczynek.

Peeling chemiczny

Zabieg polega na nałożeniu na twarz specjalnie przygotowanych kwasów w stężeniach, które spowodują złuszczenie naskórka. Ten rodzaj oczyszczania powinna wykonywać certyfikowana kosmetyczka, gdyż niewłaściwie użyte kwasy mogą doprowadzić do poparzenia twarzy. Zabieg jest szczególnie polecany do cery tłustej i trądzikowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *