Kosmetyczka w Bydgoszczy – metody dnia codziennego

Drogie kremy i specjalistyczne zabiegi w salonie kosmetycznym to nie jedyna forma dbania o to by jak najdłużej zachować młody wygląd. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów umożliwiających opóźnienie starzenie się skóry, które wymagają jedynie wyrobienia w sobie określonych nawyków przy wykonywaniu czynności dnia codziennego. Skąd możesz pozyskać o nich wiedzę? Zapytajcie swoje cenione kosmetyczki w Bydgoszczy -> swiaturody.com. One z pewnością zdradzą Tobie tajniki pielęgnacji skóry dostosowane do twojej cery, jak i ogólne „kosmetyczne prawdy”, takie jak te zalecenia:

1. Alkoholowi i papierosom mówimy „NIE” , są to używki, które mogą służyć uzyskaniu chwilowego relaksu, niemniej jak dowodzą badania, są one również jednymi z najczęstszych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry jak i całego organizmu. Dlatego przed sięgnięciem po nie, należy zastanowić się czy są warte odwodnienia skóry, powstania zmarszczek i zaniku kolagenu.

2. Szyja, dekolt i dłonie – prawdę o wieku powiedzą. Dobry korektor i precyzyjny makijaż są w stanie zatuszować pewne niedoskonałości skóry i sprawić, że wyglądamy nie tylko lepiej, ale i młodziej. Niestety istnieją miejsca, które pomimo perfekcyjnego makijażu są w stanie zdradzić nasz prawdziwy wiek. Dlatego ważne jest by poświęcać im szczególną uwagę. Regularne nawilżanie skóry dłoni, szyi i dekoltu potrafi uczynić prawdziwe cuda.

3. Sen to zdrowie. W trakcie snu regeneracji ulega całe ciało człowieka, więc także i skóra. Idealna ilość godzin poświęconych na sen to 7-8h. By zapobiec powstaniu przedwczesnych zmarszczek warto starać się poświęcić na sen właśnie tą ilość godzin. Jest jednak jeden warunek. Powinno się zasnąć nie później niż o 23:00, gdyż najbardziej wartościowa dla organizmu część snu przypada między 22:00, a 2:00.

4. Jesteś tym, co jesz. Jedzenie ma duży wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, w tym również na tempo starzenia się skóry. Dla poprawy kondycji skóry zaleca się spożycie produktów bogatych w antyoksydanty zwalczające szkodliwe dla skóry wolne rodniki. Przykładem takich produktów są jabłka, śliwki, marchew i fasola.

5. Dobroczynne słońce to takie w małych dawkach. Piękna brązowa opalenizna potrafi przyciągnąć wzrok i poprawić samopoczucie, jednak ważne by przy okazji ekspozycji na słońce zachować zdrowy rozsądek i stosować kremy z wysokim filtrem. Mniejsza lub dłużej tworzona opalenizna jest lepsza niż błyskawiczny efekt starzenia.

2 thoughts on “Kosmetyczka w Bydgoszczy – metody dnia codziennego

  1. Ja staram się jeść dużo warzyw i owoców, a jak mam ochotę na niezdrowe słodycze to sięgam po marchewkę, czasami jednak zdarza mi się zjeść coś mniej zdrowego, ale to chyba jak każdemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *